Harry Potter és a Magyar Mágiaügy I.

Cannot find gallery/2018/20180524 - Harry Potter és a Magyar Mágiaügy subfolder inside /home/hatvanymuzeum/public_html/images/gallery/2018/20180524 - Harry Potter és a Magyar Mágiaügy/ folder.
Admiror Gallery: 5.0.0
Server OS:Apache
Client OS:Unknown
PHP:7.4.33

Dr. Szőllősy Gábor, a Magyar Mezőgazdasági Múzeum nyugalmazott főmuzeológusa rendhagyó előadást tartott

csütörtök délután a Hatvany Lajos Múzeumban. Bár a közönség klasszikus néprajzi témáról hallhatott, a kiindulópontot a Harry Potter-könyvek szolgáltatták. Az előadás során sorra vettük a sorozatban előforduló legendás lényeket, és megismerkedhettünk párhuzamaikkal az európai és a magyar mondavilágban. Így kaptunk részletes portrét – többek közt – a trollokról, vérfarkasokról, tündérekről, majd alapos „sárkánykutatással” zártuk a délutánt. Az előadás második része az Intézmény őszi rendezvényei között hangzik majd el.