Munkatársaink tanulmányai az egri Dobó István Vármúzeum Évkönyvében

364151007 615587123895097 397002726666288117 n

A napokban kaptuk kézhez az új Agriát, az egri Dobó István Vármúzeum Évkönyvét, amelyet H. Szilasi Ágota művészettörténész, az intézmény gyűjteményi osztályának vezetője szerkesztett.

A egri kollégák írásai mellett a Hatvany Lajos Múzeum jelenlegi munkatársai közül Tóth Gréta múzeumpedagógus és Simon Tamás néprajzkutató-muzeológus, valamint korábbi munkatársunk, Deme Ágnes néprajzkutató-muzeológus tanulmányai is helyet kaptak.

Tóth Gréta: Kovács Ákos tevékenysége a Hatvany Lajos Múzeumban, Simon Tamás: Vásárfiát vegyenek- Piacok és vásárok a korabeli Hatvanban, Deme Ágnes: Tárgyakon tükröződő változások – Boldog településnéprajzi anyaga a Hatvany Lajos Múzeum gyűjtőkörében című tanulmányaikkal képviselték a Hatvany Lajos Múzeumot.

Munkájukhoz gratulálunk és további szakmai sikereket kívánunk!

A Hatvany Lajos Múzeum munkatársai