A HATVANY LAJOS MÚZEUM ÉVTIZEDEI - KÖNYVBEMUTATÓ

20230511 160154 1

2023.05.10-én könyvbemutatót tartottak a Hatvany Lajos Múzeumban. A Magyar Géniusz Program keretén belül, egy sikeres pályázat révén sikerült kiadni egy hiánypótló múzeumtörténeti kötet, amelynek címe: A Hatvany Lajos Múzeum évtizedei.

Az 54 éves múzeum eddigi történetét feldolgozó könyvbe az intézmény volt igazgatói, muzeológusai írtak visszaemlékezéseket, tanulmányokat. A kiadvány értékes része Hatvan város kultúrtörténetének.

A könyvbemutatón jelen volt és beszédet mondott Horváth Richárd, Hatvan város polgármestere, Dr. Horváth László, a Múzeum korábbi igazgatója, egyben az MVMSZ alelnöke és Kökény Ferenc, a múzeum igazgatója. A kötetet Deme Ágnes néprajzkutató és Kökény Ferenc történész-múzeumigazgató ismertette, majd Bacsa Tibor helytörténész beszélgetett a megjelent szerzőkkel. A múltidéző-beszélgetés alatt meghitt hangulat alakult ki: A jelenlévők régi emlékeket idéztek fel az intézmény múltjának fordulatos, sikerekben és viszontagságokban bővelkedő történetéből.

20230511_160154_1.jpg1.jpg2.JPG12.JPG5.JPG8.JPG4.JPG6.JPG11.JPG7.JPG2a.JPG3.JPG9.JPG