Szántó Lóránt emlékkiállítás a Hatvany Lajos Múzeumban

Szántó Lóránt (1927-2019) egykori nagykökényesi és boldogi tanító, a Hatvany Lajos Múzeum második igazgatója. Születésének 95. évfordulójára egy válogatást állítottunk össze Szántó személyes tárgyaiból és az általa gyűjtött tárgyakból, amelyek döntő részét a tanító lánya, Szántó Mária ajándékozta múzeumunknak.

Ezúton is hálásan köszönjük a felénk tett gesztusát!

A kis teremben felállított tárgyak között találunk népi kerámiákat, általa készített festményeket, de bekerült a kiállításba a Szántó Lóránt hagyatékából származó Herman Lipót festmény, ami azért is különleges, mert eddig a múzeum Herman Lipót-anyagát csak grafikák képezték. Ez kisméretű tájkép a Herman jellegzetes alkotása, amelynek a tudományos feldolgozása az elkövetkező idők feladata lesz. A kiállítótérben a személyes tárgyak és gyűjtések mellett tablókon olvasható Szántó saját maga által írt önéletrajza és a régészeti tevékenységének néhány sarokpontja.

DSC_0271.JPGDSC_0283.JPGDSC_0269.JPGDSC_0270.JPGDSC_0275.JPGDSC_0279.JPGDSC_0277.JPG