Iskolakezdés a múzeumban

Szeptember elsején a hatvani Kossuth Lajos Általános Iskola 8.b osztálya látogatott el hozzánk.

A diákoknak Tóth Gréta, intézményünk múzeumpedagógusa tartott tárlatvezetést a Protokoll és Diplomácia című kiállításunkon. A gyerekek az interaktív elemeknek köszönhetően kipróbálhatták, hogy milyen érzés sajtótájékoztatót tartani, vagy éppen egy éremátadás résztvevőjének lenni. A tárlat megtekintése után kalligráfia foglalkozás következett. A tanulók mintalapokon begyakorolták a betűk formázását, majd egy, a kiállításon látott meghívókhoz hasonló kártyát egészítettek ki a saját nevükkel. Az így elkészült alkotásokat, a tanulók természetesen haza is vihették.

Köszönjük a látogatást! Sikeres tanévet kívánunk nekik!
Múzeumpedagógiai foglalkozásainkra a 2021/2022 tanévben is szeretettel várjuk csoportok bejelentkezését!

1.jpg6címkép.jpg4.jpg5.jpeg3.jpg2.jpg7.jpg