POROSZLAI ILDIKÓ-DÍJ FELHÍVÁSA

A Pulszky Társaság – Magyar Múzeumi Egyesület Kismúzeumi tagozata 2021-ben is meghirdeti a Poroszlai Ildikó-díjat.

A Poroszlai-emlékérmet az a kismúzeum kaphatja meg, amely évek óta kiemelkedő muzeológiai tevékenységet végez. Az emlékérem odaítélésére magánszemélyek tehetnek javaslatot, de a muzeális intézmények, illetve munkatársaik önmagukat nem jelölhetik. Társasági tagsággal nem rendelkező javaslattevőnek két Pulszky Társasági tag támogató nyilatkozatát is csatolnia kell.

A részletes, a múzeumi tevékenység egészére, és annak eredményeire kiterjedő indoklással alátámasztott javaslatot elektronikusan vagy postai úton a Kismúzeumi Tagozat elnökének címére kérjük eljuttatni:
Dr. Bathó Edit
5100 Jászberény
Táncsics Mihály u. 5.

Néprajz

A jelölések beérkezésének határideje: 2021. szeptember 8-ig
A javaslatok alapján a kismúzeumi tagozat elnöksége határoz a díj odaítéléséről.
A Poroszlai Ildikó-díjjal járó emlékérem és oklevél átadására 2021. október 7-én Pakson, a kismúzeumok szakmai napján kerül sor.
Mivel az elmúlt évben a pandémia miatt nem tudtuk megrendezni a szakmai napunkat, ezért a 2020-as évi emlékplakett is most kerül átadásra.
Jászberény, 2021. augusztus 10.

Kismúzeumi Tagozat elnöksége

A_csécsi_kelta_telep_részlete.jpgA_zsebesi_avar_temető_94._sírjának_szablyája.jpgA_Görbe-éri_lelőhelyről_származó_kerámia_DIV_Fotóadattár.jpg