Sztrázsa - Dombi mesék könyvbemutató

Hiánypótló kötet bemutatója a Hatvany Lajos Múzeumban

Horváth Tünde, a múzeum korábbi régésze által írt Strázsa - dombi mesék címmel megjelenő kötete került bemutatásra intézményünkben. A témára a könyv alcíme mutat rá: Főnöki rezidencia a bronzkori Hatvan területén. A kötet jelentősége abban rejlik, hogy a Hatvani-kultúrának nevet adó város és környékének páratlan gazdagságú leleteit dolgozza fel, ismerteti tudományos alapokra helyezve, és olvasmányos módon végigvezeti az olvasót a Hatvanban történt régészeti kutatások történetén, kezdve az 1876-os VII. Őstörténeti és Antropológiai Kongresszus résztvevőinek látogatásától napjainkig. A most publikált eredmények közlése több mint 100 éves adóssága volt a régészetnek. A kötet egyes fejezeteinek megírásában közreműködtek, Guba Szilvia, Farkas Csilla és Prohászka Péter régészek. Az elkészült munkát Tárnoki Judit régész, szakmai lektor méltatta, kiemelve annak hiánypótló szerepét. A város alpolgármestere a könyvbemutató elején rámutatott arra, hogy a hatvaniak számára is fontos a Hatvani-kultúra leletanyagát bemutató könyv és hozzájárul a település jó hírének öregbítéséhez hazai és nemzetközi szakmai körökben. A kötet az Opitz Kiadó gondozásában jelent meg.