Kulturális Örökség Napjai a Hatvany Lajos Múzeumban

A Kulturális Örökség Napjai keretein belül szeptember 15-16-án az Integrált Könyvtár és Muzeális Gyűjtemény,

ismertebb nevén a Hatvany Lajos Múzeum is várta azokat az érdeklődőket, akik kíváncsiak voltak a kiállításokon kívül magára az intézménynek helyet adó XVIII. századi barokk épületre és építészeti jellegzetességeire. Az épület bejárása és a kiállítások megtekintése Millisits Máté művészettörténész és Kökény Ferenc történész vezetésével történt. A látogatók zöme más településekről, köztük Budapestről érkezett. Szemmel láthatólag azok időzítettek jobban, akik a délutáni vezetéseken vettek részt, mert a 14 órától nyitva tartó sörözőben kóstolhatták a város sörét. A jövő évi Kulturális Örökség Napjain a múzeum épületén kívül városi sétát is terveznek a muzeológusok a hatvaniak és a városba látogatók részére.

DSCF0373.JPGkiállításban.jpgLogo.JPG