A Múzeumok Éjszakja kiegészítő programja

A 2018. június 23-án zajló Múzeumok Éjszakája során 18 órától a Hatvani Cukorgyár Emlékháza is látogatható lesz.

A gyűjtemény külső helyszínen, a Radnóti tér 2. alatt kapott helyet, amennyiben igény van rá, az érdeklődőket munkatársaink átkísérik. A kiállítás részletesen bemutatja a Hatvan gazdasági életében meghatározó szerepet játszó cukorgyár történetét, a tárgyak között a műszaki eszközök iránt érdeklődők igazi ritkaságokkal találkozhatnak. Továbbá a gyűjtemény gondozói vetítés keretében előadást tartanak a cukorgyári kastély (Kristálypalota) történetéről. Mivel a cukorgyár 2003-ig működött, a hatvaniak és környékbeliek talán néhány személyes emléket is sikeresen felidéznek a kiállítás böngészése során.

11145 muzeumok ejszakajan hatvanban hszabo sandor felvetele

emlékhá1