Új "értékek" az Értéktárban

A Hatvani Városi Értéktár Bizottság 2017. november 7-én tartotta idei második ülését, a Hatvany Lajos Múzeumban. A Bizottság a helyi médiában közzétett felhívásban kérte a város lakosságának ajánlatait arra vonatkozóan, hogy melyek azok a hatvani értékek, amelyeket szeretnének a települési értékek soraiba ajánlani.

A Bizottság felhívására több ajánlás is érkezett, amelyeket a november 7-ei ülésén vitattak meg a Bizottság tagjai.
Meghívott vendégként részt vett az ülésen dr. Kelemen Éva Módszertani referens (NMI Művelődési Intézet Nonprofit Közhasznú Korlátolt Felelősségű Társaság Észak-Magyarországi Központ), aki a megyei értéktári helyzetről és új lehetőségekről, ötletekről tájékoztatta a Bizottságot.
Ezt követően került sor a beadványok részletes megvitatására, az azokról való döntésre.

A Hatvani Városi Értéktár Bizottság által a települési értékek közé 10 hatvani érték került be:
„Hatvani Szimfonikus Zenekar”,
„Szent Sebestyén szobor”,
„Nepomuki Szent János Szobor”,
„Szent Imre Szobor”,
„Oroszlános díszkút”,
„Szentháromság szobor”,
„Hatvany család hatvani tevékenysége”,
„Lesznai Anna szellemi, képzőművészeti és irodalmi öröksége”,
„Grassalkovich család hatvani tevékenysége”,
„Hatvani Vörösmarty téri óvoda”.
Jelenleg 12 helyi érték található a Települési Értéktárban.
Továbbra is várjuk az ajánlásokat az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen, vagy a Hatvany Lajos Múzeumban Márkus Mariann igazgatónak címezve.

helyiertek bizottsag ules 01helyiertek bizottsag ules 03helyiertek bizottsag ules 04helyiertek bizottsag ules 12helyiertek bizottsag ules 13