Hunyadiak dicső kora

A program tárlatvezetéssel indult a Hunyadiak dicső kora című kiállításban, majd egy új filmet vetítettek le a könyvtárban, amely nem azonos az addig kiállításban szereplő Hunyadiakról szóló filmmel. Több művészettörténeti elem is szerepelt benne. Ezt követte Káplánné Juhász Márta előadása Mátyás király gazdaságpolitikájáról, pénzügyi reformokról, bevételekről, pénzverdékről. Az előadást követte egy Hegedűs Sándorról szóló újabb film, aki újságíró, országgyűlési képviselő és kereskedelem-ügyi miniszter volt Széll Kálmán kormányában. MTA-tagnak és pénzügyi zseninek tekinthetjük, fontos gazdaságpolitikai döntéseket hozott, ami hatással volt az országra. Kolozsvári születésű és a kolozsvári Mátyás szobor egyik lelkes és tevékeny kezdeményezője volt. A filmeket Halász Lajos operatőr, vágó, valamint Millisits Máté művészettörténész és művelődéstörténész készítette. A filmet követően Kovács László történész, diplomata bemutatta a Hegedűs Sándorról készült könyvet, a szerzőket, és beszélt arról, hogy hogyan talált rá társasházuk pincéjében Hegedűs Sándor érintetlen hagyatékára egy nagy ládában. Az előadók sorát Békés Attila mandolinművész játéka zárta, aki Mátyás feleségének, Beatrix királynénak szülővárosa, azaz Nápoly népszerű dalait játszotta el.