Új Értékek az Értéktárban

A Hatvani Városi Értéktár Bizottság 2018. november 15-én tartotta idei második ülését, a Hatvany Lajos Múzeumban. A szervezet a helyi médiában közzétett felhívásban kérte a város lakosságának ajánlatait arra vonatkozóan, hogy melyek azok a hatvani értékek, amelyeket szeretnének a Település Értéktárába ajánlani.

A Bizottság felhívására több javaslat is érkezett, amelyeket november 15-i ülésén vitattak meg a Bizottság tagjai.

A beadványok részletes tanulmányozását követően döntött a Bizottság azokról az értékekről, amelyeket felvett a Hatvani Települési Értéktárba.

A Hatvani Települési Értéktár 7 hatvani értékkel bővült:

„Trianoni emlékmű”,
„Doktay Gyula munkássága”,
„Hatvany Lajos Múzeum”,
„Hatvani-csata”,
„Meszlényi-híd”,
„Temetői keresztek”,
„Kristály kastély”

Jelenleg 27 helyi érték található a Települési Értéktárban.

Továbbra is várjuk az ajánlásokat az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen, vagy a Hatvany Lajos Múzeumban Márkus Mariann igazgatónak címezve.