MÚZEUMPEDAGÓGIAI MEGYEI SZAKMAI NAP

A Hatvany Lajos Múzeum is jelen volt Egerben azon a Múzeumpedagógiai Megyei Szakmai Napon, melyet a Szabadtéri Néprajzi Múzeum Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ és a Dobó István Vármúzeum szervezett.
A múzeumi szakembereket Berecz Mátyás, a Vármúzeum

igazgatója köszöntötte. Dr. Veres Gábor, a MOKK megyei múzeumi koordinátora a Múzeumi és könyvtári fejlesztések mindenkinek projekt múzeumpedagógiai eredményeiről számolt be.
Szalainé Király Júlia, a Vármúzeum osztályvezetője Utak a múltba címmel múzeumuk új pedagógiai törekvéseit mutatta be. Ezután az egri intézmény múzeumpedagógusai sikeres, korszerű, újító igényű foglalkozásaikról, nyári táboraikról tartottak előadást.
A kazamatában élő történelmi bemutatóra is sor került, majd a Várműhelyben szakmai tapasztalatcserével zárult az egész napos, színvonalas program.

igazgató.jpgvár.jpgvár_1.jpgOsztályvez.jpgvár_4.jpgvár_5.jpgÉlő_tört.jpg