Új Értékek az Értéktárban

Cannot find gallery/20180706 - Új Értékek az Értéktárban subfolder inside /home/hatvanymuzeum/public_html/images/gallery/20180706 - Új Értékek az Értéktárban/ folder.
Admiror Gallery: 5.0.0
Server OS:Apache
Client OS:Unknown
PHP:7.4.33

A Hatvani Városi Értéktár Bizottság 2018. június 22-én tartotta idei első ülését, a Hatvany Lajos Múzeumban. A szervezet a helyi médiában közzétett felhívásban kérte a város lakosságának ajánlatait arra vonatkozóan, hogy melyek azok a hatvani értékek, amelyeket szeretnének a település

Értéktárába ajánlani.

A Bizottság felhívására több javaslat is érkezett, amelyeket a június 22-ei ülésén vitattak meg a Bizottság tagjai.

Az ülésen a Bizottság a következő határozatokat hozta:

• A javaslat benyújtását követően a javaslattevőnek sem anyagi, sem erkölcsi érelemben vett követelése nem keletkezik a Bizottsággal szemben.

• A benyújtott javaslatok nem nyilvánosak, a Bizottság azt az adatvédelmi jogszabályokban foglaltak szerint tartja nyilván.

Ezt követően sor került a beadványok részletes megvitatására, az azokról való döntésre, amely alapján a Hatvani Városi Értéktár 8 új hatvani értékkel bővült, 2 beadványról pedig később dönt a Bizottság.

A felvett értékek a következők:

„Hatvani Kossuth Lajos Általános Iskola”,
„Városháza”,
„Balogh Kálmán életműve”,
„Ocsovai József asztalosmester, fafaragó munkássága”,
„A hatvani sörfőzés hagyománya”,
„Hatvani fehér hímzés”,
„Újhatvani Római Katolikus Általános Iskola”,
„Szent Adalbert plébániatemplom”,

Jelenleg 20 helyi érték található a Települési Értéktárban.

Továbbra is várjuk az ajánlásokat az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen, vagy a Hatvany Lajos Múzeumban Márkus Mariann igazgatónak címezve.

A javaslatok benyújtásának határideje: 2018. november 10.

Az Értéktár Bizottság következő ülésére 2018. november 15-én kerül sor.