A Pulszky Társaság elismerése

acimlap

2018. május 13-án a 23. Múzeumok Majálisa rendezvényen a Hatvany Lajos Muzeális Gyűjtemény rangos elismerést vehetett át a Nemzeti Múzeum Nagyszínpadán. „AZ ÉV MÚZEUMA 2018” pályázat a Pulszky Társaság – Magyar Múzeumi Egyesület által kiírt országos szakmai díj, melyet idén huszonkettedik alkalommal hirdetett meg a társaság. Az év múzeuma cím elnyerése mellett a győztes egy 500 000 Ft értékű Arcanum.hu csomagot is kapott. A díj a muzeális intézmények működésének átfogó elemzése alapján kivívható rang, amelyet az adott intézmény elmúlt évi fejlődését értékelve, az eredményeket összevetve ítéltek oda a Pulszky Társaság által felkért bírálók, összesen 10 fő. A bíráló bizottságot a Pulszky Társaság és a társkiíró szervezetek képviselői alkották. „AZ ÉV MÚZEUMA 2018” díjra idén 5 intézmény adta le jelentkezését. Olyan intézményekkel versenyzett a Hatvany Lajos Muzeális Gyűjtemény, mint a Sziklakórház Atombunker Múzeum, Völgységi Múzeum, Thorma János Múzeum vagy az Evangélikus Országos Gyűjtemény – Evangélikus Országos Múzeum. A bíráló bizottság elismerő oklevélben részesítette a Hatvany Lajos Muzeális Gyűjteményt a múzeumi tevékenységek tudományos és közösségi megalapozásában elért eredményeiért. A győztes idén a Thorma János Múzeum (Kiskunhalas) lett.