Korábbi kiállításaink

Elágazások I.

A Hatvany Lajos Múzeum muzeológusai, tisztelegve az intézmény alapításának 50. évfordulója előtt, 2019-ben új képzőművészeti kiállítás-sorozatot indítottak, melynek első része az "Elágazások -1" címet viseli. A tárlat elnevezése utal a közép-európai, azon belül leginkább a magyar művészet történetének szellemi és stílusbeli változásaira. A jubileumi kiállítás száz év, az 1850 és az 1950 közötti időszak művészi alkotásaiból, könyvészeti remekeiből válogat. Az alkotók közül a legelső - időrendi sorrendben - Barabás Miklósnak Tompa Mihályról készített metszete, amely a nagy magyar költő 1870-ben kiadott verseskötetében jelent meg. A kiállítás magját két magángyűjtemény adja, amelyben kiemelkedő festészeti és iparművészeti alkotások találhatóak, többek között Vaszary János, Egry József és Bihari Sándor munkái. A tárlat megtekintői betekintést nyernek a magyar kultúra gazdag, sok esetben a nyugat-európaival egyenrangú, kiemelkedő minőségű, egyedi alkotásaiba.

A 2019. május 31 -i megnyító képeit IDE kattintva láthatjuk.

DSC_1248.JPGDSC_1245.JPGDSC_1253.JPGDSC_1246.JPGDSC_1243.JPGDSC_1247.JPGDSC_1242.JPG